Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Джудисти от Бургас се върнаха с 4 медала от София
Автор: Екип Burgas24.bg 11:48 / 28.11.2017Коментари (0)2760
За пета поредна година спортен клуб Локомотив (София) организира международен турнир по джудо в спортната зала на едноименния комплекс. Състезатели от България, Гърция, Сърбия, Македония и Белгия се бориха в 6 възрастови групи. Общо в състезанието се включиха 792 участници от 55 клуба.

Организаторите бяха предвидили медали и призове за победителите, както и отборни купи за всички възрасти.

Спортен клуб "Джудо и Самбо" - Бургас се представи отлично на този така силен турнир, като взе 4 медала - 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.

При най-малките Стилян Плачков в кат. +34 кг. завоюва първо място, а Божилин Кизин остана на второ място в кат. до 23 кг.

При по-големите Петър Желязков не остави никакъв шанс на съперниците си , като спечели поредния си златен медал в кат. до 34 кг., а Данаил Карадимов остана трети, като отстъпи само на съперника си на финал в групата .

Спортният клуб спечели и трето място в отборното класиране при най -малките, което е изключителен успех за клуба и неговите треньори.

Браво на всички участници от СК "Джудо и Самбо" - Бургас, които се бореха достойно, както и на техните треньори Ирина Пауникова и Бисер Горанов.