Несебър развинти Марица с 4 гола
Автор: Екип Burgas24.bg 20:01 / 15.09.2017Коментари (0)2618
Иван Колев наказа Марица с два гола и вече има 5 попадения в последните 3 мача
Марица загуби тежко гостуването си на ОФК Несебър с 0:4 в мач от 8-ия кръг на Втора лига. С два гола се отчете освободеният прибързано от Локо (Пд) Иван Колев. Една асистенция пък записа юношата на черно-белите Жак Пехливанов, а другите две попадения бяха дело на Емануил Манев.

С днешните си два гола Иван Колев увеличи сметката си на общо 5 попадения в последните 3 мача на Несебър.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута. Жак Пехливанов стреля силно от около 30 метра, но вратарят Илия Николов успя да избие. Топката обаче попадна у Емануил Манев, който я прати под гредата за 1:0.

В 30-ата минута Симеон Баев намери в наказателното поле Иван Колев, който с прецизен изстрел покачи на 2:0.

В 71-ата минута Иван Колев избухна с втори гол. Той бе изведен от Николай Костов сам срещу Илия Николов и хладнокръвно вкара за 3:0.

Пет минути по-късно Даниел Бенчев проби отдясно и подаде в наказателното поле към Емануил Манев, който с премерен удар в долния десен ъгъл оформи окончателното 4:0.

Загубата изпрати Марица на предпоследното място с 6 точки, на 3 пред последния Нефтохимик. Несебър пък има вече 14 точки.

В следващия 9-и кръг Марица приема ОФК Поморие в понеделник (25 септември) от 17 часа в Коматево.

ОФК НЕСЕБЪР: 1.Мартин Димитров, 11.Стамен Ангелов /16.Николай Дамянов 79'/, 18.Нуретин Пюскюлю, 23.Диян Молдованов, 27.Николай Костов, 32.Симеон Баев /6.Даниел Бенчев 73'/, 10.Галин Димов, 21.Емануил Манев, 20.Жак Пехливанов /5.Александър Бастунов 75'/, 9.Иван Колев, 2.Джуниет Али.

МАРИЦА: 1.Илия Николов, 16.Алил Кардашев, 3.Атанас Ташолов, 6.Цветан Йотов, 4.Мирослав Пушкаров, 20.Борислав Караматев /19.Петър Чалъков 45'/, 14.Георги Георгиев /8.Венцислав Гюзелев 67'/, 10.Димитър Юруков, 17.Костадин Дяков, 15.Светослав Читаков /9.Рангел Игнатов 58'/, 23.Свилен Щерев.