Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Нефтохимик стъпи накриво срещу Славия, шейховете сами си усложниха живота
Автор: Екип Burgas24.bg 21:50 / 26.05.2017Коментари (0)2903
Нефтохимик направи грешна стъпка в борбата си за оставане в елита. Футболистите на Христо Янев загубиха с 0:1 първия плейаут със Славия, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас. Единственото попадение отбеляза Георги Йомов в 9-ата минута.

Реваншът ще се играе на 29-и май на Националния стадион в София. Победителят в двата двубоя си гарантира оставане в Първа лига, а загубилият ще трябва да мине през още една цедка - третия във Втора лига Витоша Бистрица.

Мачът започна ударно за столичани, които откриха едва девет минути след първия съдийски сигнал. Автор на попадението бе Георги Йомов, който бе отлично изведен от Сердер Сердеров.

Малко след това Нафтата имаше възможност да изравни. В 17-та минута Галин Иванов проби и намери Николай Дюлгеров в наказателното поле, но неговият удар беше отразен от Георги Петков. При добавката Костадин Хазуров от един метър стреля над вратата. В тази ситуация беше дадена засада, но такава категорично нямаше.

Впоследствие страстите на терена отново утихнаха, като след 30-та минута двата тима отново вдигнаха оборотите. Първо Ивайло Димитров излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля над вратата. В 35-та минута Костадин Хазуров отново можеше да изравни, но стреля над вратата със задна ножица.

В крайна сметка "белите" бяха по-активни до края на полувремето, но Стефан Велев и Ивайло Димитров не можаха да се разпишат от сравнително изгодни ситуации и така почивката дойде при един гол аванс на славистите.

Втората част започна с доста ниско темпо и напрежението властваше на терена. Домакините опитваха да стрелят от дистанция или да използват статичните положения, които им се откриват, но в крайна сметка не затрудниха по никакъв начин Георги Петков.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Ранди Онуоха, Костадин Велков, Илия Миланов, Ангел Грънчов, Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров, Владислав Романов, Галин Иванов;
Резерви: Ивайло Василев, Георги Хашев, Симеон Русев, Мариян Огнянов, Михаел Орачев, Руси Грозев, Живко Петков;

Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Абуд Омар, Андреа Христов, Петко Христов, Стефан Велев, Емил Мартинов, Божидар Васев, Ивайло Димитров, Сердер Сердеров, Георги Йомов;
Резерви: Maрио Кирев, Данил Майков, Александър Бранеков, Иван Минчев, Янис Карабельов, Калоян Кръстев, Наско Милев.