Черноморец започна контролите с категорична победа
Автор: Екип Burgas24.bg 10:10 / 25.07.2016Коментари (0)1821
© ФК Черноморец 1919
ФК Черноморец 1919 изигра първа контрола от предсезонната си подготовка. В нея "акулите" се наложиха като домакини с категоричното 7:1 над състава на СФК Свети Никола. Двубоят се проведе на стадиона във Ветрен.

Мачът премина изцяло под диктовката на Черноморец. Възпитаниците на Ангел Стойков можеше да открият още в 1-ата минута, но опасен удар на Слави Костенски премина до гредата. Все пак, след четвърт час игра "сините" излязоха напред в резултата. Точен бе Антон Атанасов, който се разписа след хубав пас на Михаил Ралев.

Секунди по-късно Георги Захариев от състава на гостите получи червен картон. По разбирателство между двете ръководства обаче, той бе заменен от друг състезател.

Втората част започна вихрено за Черноморец. Още в 47-ата минута Антъни Георгиев удвои аванса на домакините. 180 секунди по-късно Илия Иванов направи резултата класически, след чудесно изпълнение на фаул.

В 65-ата минута Антъни Георгиев покачи на 4:0, след пас на Денис Тодоров. Последният пък направи чудесен индивидуален пробив 60 секунди по-късно и реализира за 5:0.

Едно от новите попълнения в състава на Черноморец Петко Георгиев отбеляза дебютното си попадение със синята фланелка в 73-ата минута, увеличавайки преднината на своя отбор на 6:0.

5 минути преди края Младен Джамбазов изпълни отлично свободен удар, отбелязвайки почетното попадение за Свети Никола. В последната минута на мача Петко Георгиев поднесе топката на празна врата на Денис Тодоров, който оформи крайното 7:1.

Състав на ФК Черноморец 1919: Я. Костадинов, Т. Стоев, Д. Дончев, Хр. Георгиев, Р. Стоянов, Сл. Костенски, Д. Райков, Д. Костов, Ант. Атанасов, Ил. Русев, М. Ралев

Резерви: М. Димитров, П. Парушев, Р. Грозев, Ил. Иванов, Н. Авджиев, Д. Тодоров, П. Георгиев, Ат. Кабуров, Ант. Георгиев, Т. Бачев, Ив. Капитанов, М. Тодоров.