Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Скандали при победа на Нефтохимик! "Баските" ревнаха от съдията и пуснаха видео
Автор: Екип Burgas24.bg 15:27 / 10.03.2019Коментари (0)3023
Скандали белязаха дербито от 20-ия кръг на Трета лига – Югоизточна група между отборите на Атлетик (Куклен) и Нефтохимик, завършило 1:0 за гостите от Бургас.

Единственото попадение в двубоя падна в 66-ата минута, когато главният съдия Стойчо Стоев от Кърджали отсъди доста спорна дузпа за Нефтохимик. В ситуацията защитникът на "баските“ Александър Христев първи стига до топката, когато е избутан в гръб от нападателя на Нефтохимик Боримир Карамфилов. Вместо фаул в нападение, реферът Стоев, който след края на настоящия сезон ще прекрати кариера, посоч
и бялата точка. Дузпата бе реализирана от Цветан Филипов за 0:1.

Пет минути преди края на мача имаше още една скандална ситуация. При атака на домакините Георгиус Караянис центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където защитник на бургазлии отклони топката към собствената си врата. Вратарят изби, но домакините имаха претенции, че кълбото е минало с целия си обем голлинията.

След края на първото полувреме пък вратарят на гостите Ферди Мюмюнов се качи на трибуната на стадиона, където удари привърженик на Атлетик и получи червен картон.