Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Автор: Екип Burgas24.bg 16:59 / 10.06.2018Коментари (1)5933
©
Отборът на Черноморец (Бургас) до 15 години не успя да се класира за 1/4-финалите на Републиканското първенство! Това стана факт след изключително инфарктен реванш срещу Локо (Пд) на Лаута.

"Акулите" загубиха редовното време с 1:2 след гол на "смърфовете" буквално секунди преди последния съдийски сигнал. Последваха дузпи, при които талантите на Черноморец сбъркаха два пъти, а домакините пропуснаха само веднъж.

Така крайният резултат е 4:2 за Локо (Пд) след изпълнения на дузпи (в редовното време 2:1 и общ резултат от двата мача 3:3).

Срещата започна по-добре за домакините. Още в 10-та минута Локомотив стигна до дузпа. Зад топката застана Пламен Драганов, но стража на гостите уцели ъгъла и попречи на "черно-белите" да поведат в резултата. Добрата игра на "смърфовете" се материализира в 33-та минута. Антон Коспартов се възползва от грешка в защитата на "акулите", открадна топката и я подаде на Георги Мавродиев, който бе точен за 1:0.

В 63-та минута гостите стигнаха до изравнително попадение чрез Живко Стаматов, като при 1:1 продължаваше тима на Черноморец. В оставащото време до края Локомотив хвърли всички сили в атака. Секунди преди последния съдийски сигнал "черно-белите" стигнаха до ново попадение. В герой за домакините се превърна защитникът Божидар Зелямов, който се озова на точното място в точното време и реализира хладнокръвно за 2:1, пращайки двубоя към дузпите.

При наказателните удари Локомотив спечели с 4:2, като вратарят Петър Мильотев се изяви с две спасявания.

В сряда възпитаниците на Даниел Димитров ще научат своя противник на 1/4-финалите на Републиканското.

Вижте репортаж от мача в прикачения файл!