Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Шампионът Нефтохимик 2010 с победа №8 в Суперлигата
Автор: Екип Burgas24.bg 10:52 / 10.12.2017Коментари (0)2308
©
Отборът на Нефтохимик 2010 записа осма победа във волейболната Суперлига, след като надигра категорично Тетевен Волей с 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) гейма в двубой от 11-ия кръг на първенството.

Двата тима стартираха равностойно в първата част, след което бургаският тим поведе. Играчите на Найден Найденов дръпнаха с добра преднина, но "зелените" съумяха да я намалят. Впоследствие гостите набраха инерция и затвориха при 25:22.

Вторият гейм протече идентично - от двете страни на мрежата се разигра истинска битка, но добрата игра в атака на бургазлии даде резултат и след средата на частта доминираха на полето. Тетевенци отново направиха обрат и се върнаха в играта, оставайки на точка от съперника. Волейболистите на Нефтохимик обаче се мобилизираха и увеличиха аванса си.

В третата част доминацията на шампионите бе налице. В края на гейма Валентин Братоев получи травма и напусна терена. Въпреки опитите на "зелените" да настигнат опонентите си, те записаха чиста победа.

Нефтохимик заема втората позиция в класирането с 26 точки (8 победи, 3 загуби), а Тетевен остава на 11-то предпоследно място с 3 точки.

В следващия кръг бургазлии гостуват на Добруджа 07, а Тетевен приема ЦСКА. Двубоите са на 16 декември (събота), информира bgvolleyball.com.