Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
ОФК Карнобат писа шестица на Евроколеж
Автор: Екип Burgas24.bg 12:01 / 09.04.2017Коментари (0)2383
©
ОФК Карнобат разби Евроколеж Пловдив с 6:0 в мач от 25-ти кръг на Трета лига - югоизточна зона. По време на мача карнобатлии демонстрираха съпричастност и благородно дело към свой съотборник. Момчетата на Георги Калоянов излязоха на терена с фланелки, на които пишеше "Росияне, чакаме те".

Надписът на екипите бе в подкрепа на Росиян Нейчев, местен талантлив състезател, който проби в мъжкия отбор, но заради здравословни причини временно е извън терена. Ръководство и футболисти стартираха кампания, с която да съберат средства, с които да помогнат за неговото лечение. На срещата с "Евроколеж" бе поставена урна, в която всеки, който имаше възможност и желание, отделяше финансови средства за лечението на младия състезател.

Разгромната победа дойде с хеттрик за едно полувреме на Живко Димов, както и с голове на Георги Калоянов (от дузпа), Ангел Лазаров и Петър Колев. Шоуто започна още в 1-ва минута, когато Димов реализира най-бързия гол на карнобатлии в шампионата през сезона. До почивката резултатът бе 5:0, а през втората част момчетата от Карнобат вкараха един гол чрез резервата Петър Колев. Успехът за тях можеше да бъде и още по-категоричен, ако не бяха пропуските в завършваща фаза.

След тази победа Карнобат заема 3-то място с актив от 53 точки. В следващия, 26-ти кръг на Трета лига - югоизточна зона тимът гостува на Марица /Пд/. Срещата е на 14-ти април, петък, от 17 часа.