90 шахматисти спориха за призовите места в Мемориал Александър Хаджипетров
Автор: Екип Burgas24.bg 10:50 / 28.03.2017Коментари (0)1307
© Facebook
Държавната шампионка за жени Нургюл Салимова от ШК „Бургас 64" завърши на трето място в Мемориал Александър Хаджипетров
Николай Сотиров и Радослав Димитров са победителите през 2017 година на шахматния Мемориал Александър Хаджипетров. Турнирът се проведе в хотел "Аква" в Бургас и за за втора година участниците бяха разделени в две групи:

Турнир А - шахматисти с индивидуален международен шахматен рейтинг равен и по-малък от 2199

Турнир Б - всички желаещи.

Организатор на турнира бе ШК "Бургас 64" с директор - Тони Хаджипетрова, с награден фонд за двата турнира от общо 3 000 лева.

Контролата за игра бе по 60 минути на състезател за цялата партия с добавени по 30 секунди на всеки ход.

Турнир "А" се проведе в 7 кръга по Швейцарска система. В него участваха 82 шахматисти.

Трима шахматисти финишираха с по 6 точки. Допълнителният турнирен показател определи за победител Николай Сотиров.
Втори е Росен Русев, а трети - Митко Илиев.

ММж Румяна Гочева е най-добре представилата се жена с 4,5 т. и 14-то място.

13-годишният Цветан Стоянов даде заявка за успешна година - класира се на 6-то място с 5 точки.

Турнир "А" е валиден за български и международен рейтинг.

В турнир "Б" участваха 8 шахматисти, които играха в 5 кръга по Швейцарска система.

Победител с 4,5 точки от 5 възможни еднолично е Радослав Димитров.

На второ място с 3,5 точки е победителят в кръговия - "А" турнир през 2016 година Вячеслав Тиличеев.

На трето място е държавната шампионка за жени през 2017 година Нургюл Салимова (ШК "Бургас 64") с 3 точки.