Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Греди, изпусната дузпа и два отменени гола в морското дерби
Автор: Екип Burgas24.bg 16:57 / 19.03.2017Коментари (0)1877
© Burgas24.bg
Нефтохимик загуби от Черно море с 1:3 в мач от 25-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас. Двубоят бе доста атрактивен, изпъстрен с две греди, пропусната дузпа и два отменени гола за домакините.

По този начин Черно море и на теория си гарантира място в първата шестица, след като има вече 40 точки и изскочи на 4-о място. Нефтохимик пък загуби за първи път от началото на пролетния полусезон и остана с 26 точки.

Още в 13-ата минута "шейховете" получиха право да бият дузпа. Това стана, след като Иван Вълчанов бе съборен в пеналта от 17-годишния вратар на варненци Иван Дюлгеров. Стражът получи жълт картон, но след това се реваншира за грешката си и спаси удара от бялата точка на Галин Иванов.

В 27-ата минута Черно море също стигна до чисто положение за гол. Георги Илиев центрира от фаул в малкия пеналт, където Михаил Венков засече топката, но тя уцели напречната греда.

Пет минути по-късно бе най-спорната ситуация в двубоя. При центриране корнер вратарят на Черно море Иван Дюлгеров се подхлъзна това позволи на Яни Пехливанов от 2-3 метра да засече топката с глава. Тя се удари в напречната греда, тупна около голлинията, след което вратарят я улови. Телевизионните повторения обаче показаха, че кълбото е минало с целия си обем зад голлинията, което означава, че е трябвало да се зачете попадение на Нафтата.

В самия край на първото полувреме Галин Иванов прати топката в мрежата, но голът бе отменен, този път напълно правилно. Нападателят бе в засада в момента на подаването с пета на Николай Дюлгеров към него.

Всичко най-интересно в морското дерби се случи в последните 20 минути.

В 69-ата резервата Марек Кузма откри резултата, разписвайки се за Черно море. Словакът засече със страховит изстрел на първа греда центрирането на Хосе Пируло от корнер за 0:1.

Три минути по-късно отново Марек Кузма бе точен с 8-ия си гол през сезона. Михаил Венков отлично намери Александър Цветков отдясно по атаката. Халфът литна много технично Ранди Онуоха и проби мощно в наказателното поле, където отправи пас между точката на дузпата и вратарското поле. Кузма бе заел позиция тъкмо там и стреля хладнокръвно в долния десен ъгъл за 0:2.

В 75-ата минута Нефтохимик се върна в мача. Това стана след бърза контра по десния фланг. Последва центриране около точката за изпълнение на дузпа, където връхлитащият Георги Вълчев засече с удар от движение за 1:2. Това бе второ попадение за халфа, който донесе успеха на бургазлии срещу Верея с 1:0.

В добавеното време обаче при една контра Черно море окончателно реши изхода с трети гол, който бе дело на друга резерва - Хосе Пирило.

Нефтохимик - Черно море 1:3