Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
България има европейски шампион в биатлона!
Автор: Екип Burgas24.bg 12:53 / 27.01.2017Коментари (10)1273
©
Владимир Илиев спечели златен медал от европейското първенство по биатлон в Полша. 29-годишният състезател от Троян триумфира в спринта на 10 километра, а Красимир Анев допълни страхотното българско представяне в Душники Здруй с бронзов медал.

За Анев това е второ отличие от шампионата след среброто в индивидуалния старт на 20 километра и общо шесто от европейски първенства в кариерата му. За Илиев медалът е втори след сребърния в индивидуалното в Отепя през 2015 г.

Новият европейски шампион в спринта направи една грешка във втората си стрелба, но с втори най-добър бегови резултат финишира за 22:31.8 минути. Той изпревари с 4.9 секунди завършилия без грешка Александър Логинов.

Руснакът, който в четвъртък спечели титлата в индивидуалното, днес излезе с 4.1 секунди аванс пред Илиев след последната стрелба, но загуби 9 секунди от българския биатлонист по последната обиколка.

Анев свали всичките десет мишени и финишира с изоставане от 16.7 секунди от своя сънародник. Той се пребори за бронзовия медал, след като изпревари с шест десети от секундата един от най-добрите ски бегачи в Световната купа - Андрейс Расторгуевс.

Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.