Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
ЦСКА удари Нефтохимик за 10 минути
Автор: Екип Burgas24.bg 19:23 / 01.12.2016Коментари (0)1768
ЦСКА победи Нефтохимик за десет минути, предаде репортер на Burgas24.bg. Футболистите на Христо Янев отстъпиха с 0:2 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Рафаел Перес откри в 49-ата минута, а Густаво Кулма оформи крайния резултат 10 минути по-късно.

Двубоят на стадион "Лазур" бе изгледан на живо от почти целия общински съвет на Бургас, кмета на Поморие Иван Алексиев, наставника на казахстанския Иртиш Димитър Димитров - Херо, Диян Петков, Димчо Ненов и други.

Срещата беше с по-особен заряд, защото срещу червените се изправи Христо Янев, заедно с още 10 бивши футболисти на армейците, които миналия сезон спечелиха Купата на България. Мачът започна с минута мълчание в памет на Фелипе Машадо и неговите съотборници, които загинаха в самолетна катастрофа.

"Армейците" натиснаха още в първите минути, но първата по-сериозна опасност дойде в 14-ата минута. Тогава Густаво Кулма се откъсна, стреля опасно, но бранител в зелено блокира топката. "Шейховете" се удържаха геройски до края на първата част, но след почивката силите им привършиха.

Само четири минути след подновяването на играта бранителят на ЦСКА Рафа Перес се възползва от грешка в защитата на домакините и с глава прати топката във вратата на Янко Георгиев. Десет минути по-късно Густаво Кулма уби интригата в мача, оформяйки крайното 0:2.

След този мач футболистите на Христо Янев остават на 13-а позиция във временното класиране с актив от 12 точки. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Берое. На 9 декември приема Ботев Пловдив, а пет дни по-късно гостува на Левски в София.

НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Хомей Виктор, 6.Марко Ранджелович, 25.Ангел Грънчов, 19.Михаел Орачев, 8.Николай Дюлгеров, 32.Любомир Божинов, 7.Иван Вълчанов(70 Атанас Чипилов), 89.Станислав Маламов (38 22.Емануил Манев), 21.Мариян Огнянов, 91.Венцислав Христов (57 Живко Петков)

ЦСКА: 12.Георги Китанов, 31.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафаел Перез, 9.Преслав Йорданов(60 Милчо Ангелов), 10.Арсенио Нунеш, 19.Кирил Десподов, 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 16.Станислав Манолев, 26.Густаво Кулма(73 Диого Виана)