Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Черноморец удържа боево реми срещу Локо (Пд) на Лаута
Автор: Екип Burgas24.bg 16:20 / 14.11.2018Коментари (0)1742
Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с Черноморец (Бургас) в мач от 12-ия кръг на Елитната група до 15 години. Срещата се игра днес на изкуствения терен на Лаута.

Първите атаки бяха за гостите от Бургас. Вратарят на Локомотив Александър Главчев трябваше да се намесва на няколко пъти след статични положения и центрирания на "акулите". В 15-ата минута Черноморец откри резултата. Отбита топка от корнер стигна до играч на бургазлии, който стреля от дистанция, топката се отклони в играч на "черно-белите" и влетя в мрежата за 0:1.

Локомотив отговори с греда на Тони Лесов в 25-ата минута.

През втората част Локомотив натисна своя съперник в търсене на обрат. Това даде резултат в 44-ата минута. Тони Лесов засече центриране от корнер на Петър Андреев за 1:1.

Пет минути по-късно и Любомир Мерджанов вкара, но голът бе отменен заради засада. Нова възможност за момчетата на Даниел Димитров се откри в 57-ата минута. Мерджанов нанесе изстрел от границата на наказателното поле, а топката бе избита в корнер. При последвалия ъглов удар отново той можеше да вкара, но стражът на гостите бе на мястото си.

В 63-ата минута Сали Садъков стреля директно от пряк свободен, а топката срещна напречната греда на Черноморец. До края на срещата Локомотив продължи да търси попадение, но до нов гол не се стигна.