Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Браво! 16-годишна бургазлийка стана световен шампион по карате
Автор: Екип Burgas24.bg 10:56 / 13.10.2017Коментари (0)1870
©
В унгарския град Егер завърши 25-ото световно първенство по Шотокан Карате-До и Световна Кохай Купа. Надпреварата се организира от Шотокан Карте - До на Обединените нации, чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).

В състезанието участваха над 200 каратеки от България, сред които деца, мъже и жени. От участниците имаше представители на почти всички от общо 34-те клуба на българската делегация.

С подкрепата и наставленията на президентът на федерацията г-н Александър Славков и националния треньор Димитър Тодоранов, българските национали (мъже и жени) в Егер спечелиха общо един златен, шест сребърни и четири бронзови медала в индивидуалните дисциплини.

Класирането на отборните дисциплини и единоборствата при децата също донесе за страната ни много медали.

Бургазлийката Теодора Тодорова на 16г от клуб Ронин Бургас спечели златен медал в индивидуалната надпревара на Ката при девойки.

"Доволен съм от резутлатите на световното в Унгария. Състезанието премина без никакви сериозни травми, което за мен е най-важното. Заради изключително сериозния инцидент с Тодор Събев в началото на годината на европейс
©
кото в Сърбия, ние тръгнахме от България все още притеснени и както се казва с "едно на ум". Благодаря на съдиите за нелеката задача да отсъждат на надпревара от такъв ранг и разбира се на всички състезатели, които се бореха да затвърдят името на българският национален отбор" - коментира шефа на федерацията сенсей Александър Славков.