Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Нефтохимик падна и от Локо София
Автор: Екип Burgas24.bg 09:52 / 10.09.2017Коментари (0)2425
©
Нефтохимик отстъпи като гост на Локомотив (София) с 0:2, в срещата от VII кръг на Втора лига. Неопитният тим на Николай Кръстев се изправи срещу втория във временното класиране и се противопостави равностойно.

Мартин Иванов, който влезе в групата за първи път, след като се контузи още по време на първия мач от първенството, получи комоцио при единоборство, а вратарят Димитър Николов, който беше картотекиран в Нефтохимик едва вчера, напусна принудително първия си мач със счупен нос, зъб и скула.

В момента той е в "Пирогов", където ще му бъде направена операция и според лекарите ще се възстановява около три месеца. Отборът тръгна за София и без четирима от титулярите си, което допълнително утежни положението му.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Домакините пропуснаха възможност да поведат с гол от дузпа, след като вратарят Димитър Николов се намеси перфектно. "Шейховете" допуснаха гол в 40-та минута, след центриране отдясно.

През втората част Нефтохимик излезе на терена с по-голямо самочувствие и владееше по-добре топката, но тогава се наложиха и двете принудителни смени. На мястото на Димитър Николов (65`) и Мартин Иванов (70`)в игра влязоха съответно Християн Славов и Халибрям Кърмаджъ.

Въпреки лошия късмет "шейховете" продължиха да играят офанзивно. Георги Жеков пропусна много добра възможност да изравни. Той остана сам срещу вратаря, но се забави и топката му бе избита в момента на удара. В 80-та домакините решиха резултата в своя полза, след контраатака.

В следващия кръг отборът гостува на Струмска слава (Радомир), на 15 септември (петък), от 17:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Димитър Николов, АнрейКазалиев, Димитър Дончев, Цветан Чахов, Станислав Жеков, Ясен Тузаков, Живко Илиев, Цветан Филипов, Мартин Иванов, Кирил Личев, Виктор Янев

Резервен състав: Християн Славов, Георги Жеков, ДзъминЛиу, Симеон Русев, Халибрям Кърмаджъ, Стоян Калев, Даниел Стаматов