Китаец дебютира за Нафтата, бургазлии отново загубиха
Автор: Екип Burgas24.bg 20:42 / 26.08.2017Коментари (1)2590
© ПФК Нефтохимик
Марица победи с Нефтохимик с 2:0 като гост в мач от 6-ия кръг на Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в близкия до Бургас град Българово, където "шейховете" играят своите домакински срещи.

За Марица извън групата останаха контузените Джунейт Яшар и Николай Колев. За домакините пък дебютира китайския футболист Дзаминг Люй.

През първата част двата тима имаха поделено надмощие, но гол в една от двете врати не падна.

В 28-ата минута шут на Даниел Стоянов от домакините срещна гредата.

В 55-ата минута Венцислав Гюзелев откри в полза на маричани със своя дебютен гол във Втора лига. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на "шейховете".

В 88-ата минута Димитър Юруков вкара втори гол за Марица и узакони победата на своя тим. Юруков реализира след много добра контра на маричани, при която те имаха числено предимство, а самият голмайстор бе оставен непокрит.

След успеха Марица има вече 6 точки в актива си, като и двете победи на "жълто-сините" са постигнати на чужд терен.

В следващия кръг кършиякалии приемат Черноморец (Балчик), който днес надви Монтана с 1:0.

НЕФТОХИМИК: 12.Християн Славов, 20.Стоян Калев, 23.Станислав Жеков, 26.Цветан Чахов, 19.Ясен Тузаков, 71.Живко Илиев, 11.Кирил Личев, 21.Цветан Филипов, 22.Халибрям Кърмаджъ, 91.Дзаминг Люй, 9.Даниел Стоянов. РЕЗЕРВИ: 96.Мартин Шейтанов, 7.Георги Жеков, 15.Никола Авджиев, 89.Андрей Казалиев, 10.Симеон Русев, 8.Даниел Стаматов, 17.Живко Комелов. Треньор: Николай Кръстев

МАРИЦА: 1.Илия Николов, 22.Атанас Куманов, 2.Никола Марин, 5.Самер Алхусейн, 6.Цветан Йотов, 19.Петър Чалъков, 15.Светослав Читаков, 20.Борислав Караматев, 9.Рангел Игнатов, 10.Димитър Юруков, 8.Венцислав Гюзелев. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 16.Алил Кардашев, 3.Атанас Ташолов, 14.Георги Георгиев, 18.Даниел Спасов, 4.Мирослав Пушкаров, 21.Христо Янчев. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

Съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб