Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
ОФК Карнобат убедителен и срещу Арда
Автор: Екип Burgas24.bg 14:28 / 11.05.2017Коментари (0)2628
©
Безпроблемна победа с 4:0 извоюваха футболистите на "Карнобат", след като се наложиха над тима на "Арда" /Кърджали/, в среща от 31-ви кръг на Трета лига - югоизточна зона.

Домакините диктуваха събитията на терена през по-голямата част от двубоя, като победата можеше да бъде и с по-голям резултат.

Гостите от "Арда", които впечатлиха с коректно поведение и старание на терена, рядко отправяха заплахи пред вратата на "Карнобат", а когато това станеше, вратаря Васенев се справяше на ниво и отразяваше противниковите удари, но и защитата си беше на мястото.

В 16-та минута Петър Колев остана сам срещу стража на "Арда", преодоля го, след което вкара своя първи гол в двубоя. За 2:0 се разписа Диян Лефтеров в 32-ра минута, който с глава от около 15 метра изпрати топката под напречната греда.

В заключителните секунди на първата част Живко Димов удари греда от фаул, с което пропусна да завиши преднината на карнобатлии.

Именно той бе фаулиран за дузпа в 59-та минута. Наказателният удар бе изпълнен успешно от голмайстора на отбора Петър Колев за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Георги Бинев в 81-ва минута, който хвърли в екстаз феновете на Градския стадион в

Карнобат, когато проби по фланга и мушна топката в мрежата на "Арда" за последния гол в мача.

Срещата премина сравнително коректно, с едва два жълти картона (по един за двата тима), като определено бе спестен червен картон за вратаря на "Арда" - за нарушение извън наказателното поле на гостите в средата на първата част.

В следващия, 32-ри, кръг "Карнобат" гостува на "Розова долина" в Казанлък. Двубоят е идната събота (13-ти май) от 18 ч.

Във временното класиране момчетата на Георги Калоянов заемат 3-то място с актив от 68 т.

"КАРНОБАТ": Роман Васенев, Диян Лефтеров /68 - Тодор Няголов/, Димитър Попов, Ясен Тузаков, Пламен Димитров, Димитър Петров /56 - Ангел Лазаров/, Мартин Иванов /46 - Яни Николов/, Живко Димов, Георги Бинев, Георги Калоянов, Петър Колев