Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нефтохимик тресна ЦСКА в първия полуфинал
Автор: Екип Burgas24.bg 09:17 / 30.03.2017Коментари (0)1523
© БФВ
Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) поведе в полуфиналните плейофи срещу ЦСКА, след като спечели мач №1 след убедително 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) гейма в зала "Борис Гюдеров" в Перник, където на "червените" се налага да бъдат домакини заради липса на зала в София.

Мач №2 от серията е отново в Перник, днес от 19:00 ч. Играе се до три победи от пет срещи. Сред зрителите в зала "Борис Гюдеров" бе и националният селекционер Пламен Константинов, съобщава bgvolleyball.com.

Още в първите минути на гейма старши треньорът на ЦСКА Александър Попов трябваше да прави смяна, след като една топка удари лошо разпределителя Владимир Станков в главата. Така на негово място се появи Стефан Стоянов, а отборът на Нефтохимик 2010 играеше много силно на блок. В същото време "червените" бъркаха доста сервиси и така се стигна до 25:20 за Нефтохимик 2010.

Във втората част ЦСКА започна по-добре и успя да поведе с 10:7. След серия от сервис на Петър Христов обаче Нефтохимик 2010 изравни (10:10), а след това и поведе с 13:11. Междувременно, на терена за "червените" се появи капитанът Ивайло Стефанов. В края отличен Ники Николов край мрежата се оказа непреодолимо препятствие и бургазлии дръпнаха с 2:0 гейма след 25:17.

В третия гейм ЦСКА поведе с 8:3, но бургазлии обърнаха още при второто техническо прекъсване (16:15). Това се оказа и преломният момент в двубоя, след който Нефтохимик 2010 не изпусна повече инициативата и се поздрави със заслужена победа.

Забележителен мач изигра Николай Николов, който бе топ реализатор с 20 точки (1 ас, 9 (!!!) блокади, 83 % в нападение). С 16 остана Валентин Братоев (1 ас, 50 % в нападение). За ЦСКА Смилен Мляков отбеляза 13 точки (1 блокада, 41 % в атака).