Несебър попиля "моряците" на Гонзо
Автор: Екип Burgas24.bg 16:48 / 08.02.2017Коментари (0)3748
© Facebook
Черно море записа първа загуба в контролите от зимната подготовка. "Моряците" отстъпиха при гостуването си на втородивизионния Несебър с 1:4. Бакари откри резултата в 15-ата минута, а Баев, Нуретин Пюскюлю, Ерай Карадайъ и Иван Стоянов направиха пълния обрат в срещата.

Двубоят на Градския стадион в Несебър, който бе обявен за 13 часа, стартира с 15-минутно закъснение, информира Гонг.

Треньорът Георги Иванов-Гонзо започна срещата с две промени в състава от последния контролен мач на тима с Агротикос Астерас (10:0). На мястото на Дани Георгиев стартира младият Мартин Костадинов, а на върха на атаката вместо Марек Кузма излезе Бакари.

Мачът пропуснаха контузените Михаил Венков и Траян Траянов. За двубоя с Несебър Гонзо повика трима юноши от школата на клуба - Ертан Томбак, Емил Янчев и Добромир Добрев. Сред резервите бе и 15-годишният нападател Мартин Минчев, както и новите попълнения Пируло и Филип Хлупик, които записаха неофициален дебют с екипа на "моряците".

Варненци стартираха ударно срещата и успяха да открият резултата в 15-ата минута. Нападателят Бакари открадна топката в полето на домакините и с плътен удар по диагонала с левия крак реализира за 1:0. Само две минути по-късно чешкият страж на Черно море Войчех Шром сгреши фатално. Баев измъкна топката от краката му и я вкара на празна врата за 1:1.

Преди попаденията Ондрей Сукуп получи контузия и бе заменен от Даниел Георгиев. В 21-вата минута Балджийски стреля от добра позиция, но вратарят на Несебър изби в корнер. Пет по-късно Коконов центрира прострелно отдясно към Бакари, който с крак от 4-5 метра стреля в напречната греда. В 37-ата домакините стигнаха до пълен обрат, след като Нуретин Пюскюлю засече с глава центриране от Корнер.

В 60-ата минута в игра се появиха всички резерви, като единствените двама, които останаха на терена, бяха Даниел Георгиев и Пламен Николов. В 75-ата минута Ерай Карадайъ доведе нещата до 3:1 след контра атака. Малко след това Филип Хлупик бе изведен на добра позиция, но стреля в напречната греда. В 81-ата минута Иван Стоянов оформи крайното 4:1 след корнер и последвало меле в наказателното поле.

Това бе четвърта проверка за варненци от старта на подготовката, като преди този мач "зелено-белите" имаха внушителна голова разлика 19:0. Черно море записа три последователни победи в Гърция срещу Аридеа с 3:0, Кардия с 6:0 и Агротикос Астерас 10:0.

В събота Черно море завършва контролите срещу Черноморец (Балчик) на собствения си стадион "Тича", а пред началото на мача ще бъде официалното представяне на тима за пролетния дял от шампионата.