Нефтохимик загуби първата си контрола за годината
Автор: Екип Burgas24.bg 15:53 / 17.01.2017Коментари (0)2449
Нефтохимик загуби от Берое с 0:1 в първата си контрола за годината. Мачът се игра в Стара Загора, а единственото попадение бе дело на Георги Божилов в 12-ата минута.

Срещата протече при тежки метеорологични условия, но перфектно почистен терен на комплекс "Берое".

"Берое" излезе напред в резултата в 12-ата минута, когато Като намери Георги Божилов на границата на пеналта. Той се освободи от играч на гостите и прати топката в мрежата на Георгиев за 1:0 и първи гол на "Берое" през 2017 г.

Минута след това Хазуров проби опасно и центрира остро, но Иванов се намеси и изчисти.

В 26-ата минута Вълчанов проби и навлезе опасно в наказателното поле на Михайлов, но ударът му се удари във външната страна на мрежата в аут.

В 29-та минута Виктор Хомей центрира остро, но Миланов се намеси сигурно пред погледа на Хазуров и изчисти в корнер.

На почивката всички резерви на Нефтохимик влязоха в игра.

Второто полувреме започна без сериозни опасности. Първата дойде в 51-та минута, когато Хомей центрира, а Венцислав Христов засече, но топката излезе в аут.

Минута след това Вълчанов центрира остро от фаул, но Макенджиев се намеси сигурно и изби.

В 86-ата минута Венцислав Христов стреля от малък ъгъл, но Макенджиев се намеси сигурно и изби в корнер.

"Берое": 1. Михаил Михайлов, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 10. Жуниор Мапуку, 14. Георги Божилов; резерви: 22. Благой Макенджиев, Денислав Станчев, Надим Ангелов, Руси Чернаков, Пламен Тенев, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

"Нефтохимик": 1. Янко Георгиев, 19. Михаил Орачев, 6. Ангел Грънчов, 3. Георги Хашев, 26. Виктор Хомей, 13. Йордан Йорданов, 32. Любомир Божилов, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов, 24. Костадин Хазуров, 22. Емануил Манев; резерви: 1. Ивайло Василев, 8. Николай Димитров, Георги Вълчев, 20. Яни Пехливанов, 2. Костадин Велков, 91. Венцислав Христов, 15. Живко Петков, Симеон Русев; старши треньор: Христо Янев;