Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Ръгбистите на Ботев (Бургас) с нелепа домакинска загуба
Автор: Екип Burgas24.bg 17:40 / 14.11.2016Коментари (0)2490
©
Ботев (Бургас) загуби по нелеп начин от Академик (София) с 10:36 двубоя от група Б на родното първенство по ръгби.

През първото полувреме противникът на бургазлии успя да мине центъра само един път, при което си отбеляза първите и единствени точки за полувремето.

След това мачът изцяло се игра в половината на Академик, но малко не достигна на домакините да върнат точките. Началото на второто полувреме Ботев все пак намалихме резултата на 7:5 в полза на Академик.

След това обаче две груби елементарни грешки сринаха психически бургазлии и това доведе до крайното 36:10.

"Ръгби клуб Ботев - Бургас изказва благодарност към всички свои фенове и приятели, които бяха до нас в двубоя със софийския Академик. Ще продължаваме да се борим за нашия град Бургас, за славата на любимия ни клуб и не на последно място - в името на каузата Ръгби", заявиха пред Burgas24.bg от ръководството на клуба.

Реваншът, който се очертава да е много труден, ще се проведе на 20.11.2016 г. (неделя) в София на стадиона на НСА. Мачът е важен за Ботев (Бургас), за да може отборът да има по-лек съперник за плейофите, които ще се проведат през пролетта.

До тогава тимът ще тренира във вторник и четвъртък в Спортен център Изгрев от 18:45 часа и събота - на стадион "Черноморец".

Всеки, който желае да се включи в клуба, независимо от пол и възраст,  е добре дошъл да се забавлява с нас, увериха от Ботев (Бургас).