Нефтохимик 2010 тресна Левски с 3:1 в зала "Младост"
Автор: Екип Burgas24.bg 12:56 / 24.10.2016Коментари (0)1408
©
"Нефтохимик 2010" записа победа от 3:1 гейма срещу "Левски" в мач от втория кръг в Суперлигата по волейбол при мъжете.

В зала "Младост", домакините взеха първата част с убедителното 25:16. Столичният тим изравни, след 15:25.

В третия и четвъртия гейм момчетата на треньора Петър Дочев бяха по-съсредоточени и закономерно спечелиха с 25:23 и 25:21.

Диагоналът Петър Христов завърши с 19 точки. Капитанът Мартин Пенев и Явор Генов реализираха по 14 точки.

Двамата централни блокировачи Георги Чалъков и Красимир Гайдарски добавиха по 8 точки за успеха.

Заради операция на пръст на лявата ръка, около месец от отбора ще отсъства опитният Стоян Самунев.

Травма в петата спира за игра и последното ново попълнение в бургаския отбор - посрещачът Валентин Братоев.

В следващият трети кръг, "Нефтохимик 2010" гостува на "Марек Ивкони". Срещата в Дупница е на 28 октомври/петък/ от 18:30 часа.