Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
"Шейховете" стартираха с трудна победа
Автор: Екип Burgas24.bg 22:34 / 25.06.2016Коментари (0)1893
© ПФК Нефтохимик
Отборът на Нефтохимик надигра с 3:2 Ботев Гълъбово в първата си контрола за това лято. През всичките 90 минути "шейховете" бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено се поздравиха с успех.

Първото полувреме започна с натиск на Нефтохимик, но пропуски направиха Манев, Хазуров и Александров. Нелогично на фона на показаното, гостите от Ботев поведоха след добра контраатака в 26-ата минута.

Отговорът на Нефтохимик не закъсня и в 35-ата минута след много добра атака от дясно между Слави Шопов и Александър Александров, първият не остави шансове за вратаря на гостите и успя да изравни. При този резултат дойде и почивката.

През втората част треньорът на домакините Димчо Ненов смени своята единайсеторка, което даде резултат в 57-ата минута, когато Симеон Иванов с глава успа да реализира за 2:1.

И точно когато домакините натиснаха, Ботев отново стигна до гол. Все пак в 85-ата минута логичното се случи и Георги Чакъров успя да отбележи победното попадение за Нефтохимик.

Голът падна, след като Чакъров навърза трима защитници на гостите и след много елегантен прехвърлящ удар матира вратаря на Ботев и оформи крайния резултат.

Заради различни контузии двубоя за Нефтохимик днес пропуснаха Даниел Гаджев, Живко Хаджиев и Атанас Чипилов.

Следващата контролна среща на Нефтохимик ще се играе идната сряда от 18:00 часа, отново в Българово срещу отбора на Черноморец Балчик.

Състав на Нефтохимик:

Георгиев, Шопов, Велков, Пехливанов, Малинов, Илиев, Филипов, Манев, Александров, Вълчанов и Хазуров (46 минута - Денчев, Патев, Иванов, Орачев, Божинов,Чакъров, Андреев, Карадайъе, Петков, Борисов).