Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Ивет Лалова седма в света на 200 метра
Автор: Екип Burgas24.bg 19:44 / 28.08.2015Коментари (0)1523
©
Българската спринтьорка Ивет Лалова остана седма на финала на 200 метра на световното първенство в Пекин. Зад родната ни лекоатлетка остана единствено Шерън Симпсън.

Лалова записа време от 22.41, а със златото се окичи Дафне Схипърс, която спря хронометрите на 21.41 сек.

С днешното си представяне Лалова изравни най-доброто си класиране на Световно първенство по лека атлетика. През 2011 г на 100 метра, българката завърши седма във финала. Така Лалова вече има по едно седмо място както на 100 метра, така и на 200 метра на световните шампионати.

Световна шампионка на 200 метра стана холандка Дафне Схипърс, която постигна нов рекорд на световните първенства 21. 63 секунди. След нея се наредиха Илейн Томпсън от Ямайка и сънародничката и Вероника Кемпбъл-Браун.

Утре в 13.30 часа е финала на скок височина с участието на Мирела Демирева.

Източник: NEWS7