Юношите на Черноморец завършиха сезона с победа
Автор: Екип Burgas24.bg 13:09 / 20.04.2015Коментари (0)1757
Елитната юношеска формация на Черноморец Бургас до 17 години с треньор Владимир Вълчев финишира сезона с победа. "Малките акули" се наложиха с 3:1 над връстниците си от Локомотив /София/ в мач от 34-ия последен кръг на елитното юношеско първенство.

Двубоят, който се игра на спортно-тренировъчната база "Гнездо на акули" край летище Сарафово протече изцяло под диктовката на черноморци, които изиграха най-силния си двубой от началото на пролетния дял на първенството.

Домакините контролираха срещата, бяха достатъчно мотивирани през всичките 90 минути, не оставиха шанс на своя опонент и заслужено се поздравиха с успех.

От самото начало на срещата в играта им се наблюдаваше борбеност за всяка педя терен, хъс, желание и спортна злоба, които липсваха в голям период от срещите през пролетта.

Мачът започна добре за домакините, които още в началото на мача създадоха няколко положения. Централният нападател Радостин Неделчев стреля висoко над вратата, а изстрелите на Николай Дросев и Живко Жеков бяха спасени от стража на гостите.

След 20-ина минути игра, "акулите" поведоха в резултата. След свободен удар и разиграване пред наказателното поле, Илия Янев подаде към Николай Стоянов, който изведе по блестящ начин Живко Жеков. Крилото от малкото наказателно поле стреля силно по земя в долния десен ъгъл на вратаря, откривайки резултата в полза на бургазлии.

Минутa по-късно, "акулите" отбелязаха и второ попадение. За грубо нарушение в наказателното поле срещу Николай Дросев, реферът отсъди 11-метров наказателен удар, който Радостин Неделчев превърна в гол. До края на първата част и двата отбора създадоха по няколко положения, но резултатът остана непроменен.

През второто полувреме по-дейният тим на терена отново беше този на домакините. Радостин Неделчев пробва няколко изстрела от дистанция, които бяха спасени от стража на гостите. Малко след това, той отбеляза и трето попадение.

Неделчев излезе сам срещу стража на гостите и с примерен удар по земя прaти кълбото между краката на вратаря, отбелязвайки 18-ия си гол от началото на първенството.

Кристиян Христов също можеше да отбележи, но не беше достатъчно концентриран в завършващия удар. Симеон Русев и Живко Жеков също имаха отлични ситуации, но и техните изстрели бяха спасени от стража на гостите.

В средата на втората част, появилият се като резерва Александър Киров от дъгата на наказателното поле нацели горната греда. В края на срещата гостите от София отбелязаха почетното попадение, коeто бe дело на Дейвид Димитров.

Със спечелената победа, "акулите" завършиха на 11-а позиция в елитното юношеско първенство с актив от 35 точки - 9 победи, 8 равенства и 17 загуби, 38-61 голова разлика.

Черноморец Бургас U17: 1.Димитър Гочев, 15.Димитър Дончев (c) (3.Стоян Русев), 10.Иван Стоянов, 13.Христо Каймакански, 4.Илия Янев, 7.Кристиян Христов, 8.Симеон Русев, 11.Живко Жеков (2.Никола Аваджиев), 22.Николай Стоянов (5.Кирил Тюлев), 18.Николай Дросев (16.Александър Киров), 9.Радостин Неделчев