Юношите на Черноморец с минимална загуба в Разград
Автор: Екип Burgas24.bg 13:01 / 30.10.2014Коментари (0)1028
© Пресслужба на Черноморец
Елитната юношеска формация на Черноморец Бургас до 17 години, с треньор Владимир Вълчев загуби минимално като гост с 2:1 от тима на Лудогорец /Разград/, в среща от 15-ия кръг на елитното юношеско първенство, която се игра на базата "Спортен Център Лудогорец".

"Акулите" за пореден път през този сезон изиграха силни 90 минути и може да съжаляват, че не си тръгнаха с частичен успех за Бургас.

Домакините от Разград откриха резултата в 10-та минута чрез Лъчезар Захариев. В 17-та минута гостите от Бургас успяха да изравнят. След центриране на Христо Каймакански, Александър Киров засече топката и с воле я прати в обратния ъгъл на вратата пазена от Васил Симеонов. До края на полувремето играта се водеше предимно в средата на терена и двата тима не успяха да създадат опасности за гол.

През второто полувреме играта беше отново равностойна, като и двата отбора имаха по няколко отлични възможности за гол.

В 65-та минута Милен Димов от Черноморец пропусна най-чистото положение в срещата, след като излезе сам срещу вратаря на домакините Васил Симеонов, но не успя да отбележи. Пет минути по-късно, домакините от Лудогорец отбелязаха победното попадение в срещата. Негов автор стана появилият се като резерва Илия Юруков. В заключителните минути на срещата, капитанът на разградчани Светослав Ковачев пропусна дузпа, след като нацели страничната греда.

Черноморец U17: Димитър Гочев, Илия Янев, Иван Стоянов (c), Димитър Дончев, Христо Каймакански, Кирил Тюлев (Никола Авджиев), Александър Киров (Кристиян Христов), Николай Стоянов, Радостин Неделчев, Живко Жеков, Милен Димов

След тази загуба възпитаниците на треньора Владимир Вълчев заемат 11-та позиция във временното класиране с актив от 19 точки, като са с мач по-малко. Те имат отложен двубой от предният 14-и кръг срещу аутсайдерa в групата ОФК Несебър, който е на дъното с 1 спечелена точка.

В следващия 16-и кръг "малките акули" приемат тима на Чавдар /Етрополе/, като двубоят е на 08-и ноември /събота/ от 14:00 часа на спортно-тренировъчната база "Гнездо на акули" край бургаския квартал "Сарафово".