Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черноморец допусна обрат от Берое
Автор: Екип Burgas24.bg 19:10 / 09.03.2014Коментари (2)2056
©
Черноморец Бургас загуби с 1:3 от Берое в среща от 26-ия кръг на "А" група, който на практика ще сложи точка на редовния сезон, след това шампионата се разделя на две плейофни седмици.

Мачът започна чудесно за "акулите", които поведоха в 37-ата минута чрез Готфред Бекое. Нападателят на бургазлии разстреля от близо Иван Караджов след неубедителна игра на Иво Иванов.

Само 120 секунди по-късно Бекое можеше да се превърне в герой за Черноморец, но пропусна да се разпише от добра позиция.

В самия край на първата част Николай Чипев изпълни фаул и прати топката в наказателното поле на Черноморец, отбраната в синьо не успя да изчисти и Костадинов от няколко метра насочи топката в левия долен ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката Бекое отново получи шанс да се разпише, но с глава от два метра не уцели рамките на вратата. В 51-ата минута Крум Стоянов допусна груба грешка и подари топката на Зехиров, който необезпокояван напредна и с точно насочен удар изведе старозагорци напред.

Черноморец наложи натиск в последните минути над заралии, но с пропуски се отличиха Бекое и Ванчо Траянов.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато Елиаш се възполза от прекрасен пас в дълбочина на Керкар и вкара за крайното 1:3 за Берое.