Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Криминални
Институции
Общество
Други
Читателски
Отличиха бургаските отличници
Източник: Burgas24.bg 16:09 / 02.12.2010 Отпечатай Изпрати
©
Бивши и настоящи ученици от
ОУ "СВ. КНЯЗ БОРИС І":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ОУ"Антон Страшимиров":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ОУ "ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ОУ " П. К. ЯВОРОВ":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ОУ " Васил Априлов ":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
СОУ " ЙОРДАН ЙОВКОВ":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
С О У"Димчо Дебелянов":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
СОУ ,,Д.Чинтулов":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
СОУ "Св.Св.Кирил и Методий":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ГРЕ Г. С. Раковски:
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ГПАЕ"ГЕО МИЛЕВ":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ГПНЕ "Гьоте":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ГЧЕ "В.Левски":
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ПГМЕЕ - Бургас:
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ПГ "Колю Фичето" - Бургас:
виж още
Бивши и настоящи ученици от
ПГЕЕ "Константин Фотинов":
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
На тържествена церемония днес /2 декември/, 93 изявени и талантливи бургаски ученици от 29 училища в общината бяха отличени за постигнати високи резултати и завоювани престижни награди в международни олимпиади и национални конкурси. 

В събитието, което се състоя в зала "Изток" на Бургаски свободен университет, участваха кметът Димитър Николов, зам.-министърът на образованието Милена Дамянова, зам.-кметът Йорданка Ананиева, председателят на Общински съвет - Бургас Снежина Маджарова, зам.-областният управител Златина Дукова и директорът на Регионалния инспекторат по образование Виолета Илиева. 

Най-умните и талантливи деца на Бургас бяха наградени за успехите си във всички области на науката, изкуствата и физическото възпитание - български език и литература, чуждоезиково обучение, математика, природни науки, информатика, изкуства, спорт и принос в издигане авторитета на училището и града. 

Грамота и книгата на Божидар Димитров "Бургас" получиха отличените ученици, а за особени заслуги в областта на математиката на Александър Макелов от ПМГ "Акад. Н. Обрешков" бе връчен и малък плакет на Община Бургас.
Кметът на Бургас Димитър Николов и зам.-министърът на образованието Милена Дамянова наградиха лично бургаските таланти. 

"С това ние изразяваме любов и признателност към тези деца, които са завоювали отличия, свързани с науката, спорта и изкуството.", заяви кметът Николов и допълни "Бургас тази година получи отличието най-добър град за живеене, а това се постига, когато в града работят, учат и творят талантливи хора. Вие ни давате повод за самочувствие и гордост".
Заместник-министърът на образованието Милена Дамянова поздрави бургаските деца и посочи, че най-важна е инвестицията в младите хора. 

Наградените ученици бяха поздравени по време на тържеството от своите връстници и приятели от НУМСИ "Панчо Владигеров" с кратка музикална програма. Церемонията се организира за трета поредна година в навечерието на празника на Бургас - Никулден.

* Ето и имената на наградените ученици:

Информатика
1.Георги Георгиев-ПГЕЕ"К.Фотинов"

Информационни технологии
1.Йоанна Денчева -ОУ"А.Страшимиров"

Танцово изкуство
1.Златара Чакърова - СОУ"Св.св.Кирил и Методий"
2.Евелина Тодорова - СОУ"Й.Йовков"

Моден дизайн
1.Теодора Димитрова- СОУ"Й.Йовков"

Музика -
1.Даниела СтояноваОУ"В.Априлов"
2.Силвия Минкова-Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"
3.Божена Николова -НУМСИ"Проф.П.Владигеров"
4.Георги Милтиядов - НУМСИ"Проф.П.Владигеров"
5.Жеко Жеков-НУМСИ"Проф.П.Владигеров"
6.Мартин Йорданов-НУМСИ"Проф.П.Владигеров"
7.Гергана Василева -СОУ"Д.Чинтулов"
8.Велислав Стоянов - СОУ"Д.Чинтулов"
9.Хава Кямил - СОУ"Д.Чинтулов"
10.Павел Иванов - ГЧЕ"В.Левски"
11.Деница Кинева-Начално базово училище"М.Лъкатник"
12.Веселина Богданова - Начално базово училище"М.Лъкатник"
13.Тони Стоянова-ОУ"Г.Бенковски"
14. Теодора Николаева Андреева- СОУ" Д.Дебелянов"

Изкуства
1.Никола Проданов-ОУ"Св.Кн.Борис І"
Изобразително изкуство
1.Петър Стоянов - ОУ"П.Яворов"
2.Маргарита Русева - ОУ"В.Априлов"
3. Мирела Гугушева - ОУ"Бр.Миладинови"
4.Нора-Мари Дженанян- ОУ"Бр.Миладинови"
5.Силвия Ганчева-ОДК
6.Владислав Вълканов-ОДК
7.Ина Везенкова-ОУ"Св.Кн.Борис І"

Природни науки и екология
1.Коста Шатров - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"
2.Мартин Куванджиев-ПГМЕЕ
3.Кристина Димова-ПГСАГ"К.Фичето"
4.Цветелина Александрова -ОДК

Чуждоезиково обучение
1. Ясен Георгиев- ГРЕ"Г.Раковски"
2.Габриела Желева- ГРЕ"Г.Раковски"
3.Пламена Цинова - ГРЕ"Г.Раковски"
4.Марияна Вълчева - ГРЕ"Г.Раковски"
5. Юлия Манолова - ОУ"Бр.Миладинови"
6.Европа Ралева-СОУ"Св.св.Кирил и Методий"
7.Мая Проданова - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"
8.Деница Иванова - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"
9.Драгомила Воденичарова-ГЧЕ"В.Левски"

Киноизкуство
1.Веселин Чолаков - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"

Театрално изкуство
1.Георги Димов - ГРЕ "Раковски"

Мултимедийна презентация
1.Иво Водев - ПГМЕЕ

Български език и литература
1.Преслава Костадинова - ОУ"П.Яворов"
2.Анамария Коева - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"
3.Маргарита Недялкова- Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"
4.Ирена Димова - Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"
5.Кристиян Тодоров - ПГСАГ"К.Фичето"
6.Руска Стоянова - ПГСАГ"К.Фичето"
7.Никол Андонова - ОУ"А.Страшимиров"
8.Мартин Мирчев-ОУ"А.Страшимиров"
9.Зорница Костова - ОУ"А.Страшимиров"
10.Магдалена Иванова-ОУ"Г.Бенковски"
11.Мартин Георгиев -ОУ"Св.Кн.Борис І"

Международни и национални кулинарни конкурси и състезания
1.Николай Желев - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"
2. Елизабет Славова - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"

В областта на спорта
1.Николина Атанасова- ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"
2.Тодор Христов - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"
3.Димитър Вълев - ученик в ПГСИ"П.Пенев", обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център - Бургас
4.Анета Захариева - ученичка в ПГТ"Проф.д-р Ас.Златаров" , обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център - Бургас
5.Стефани Щерева -ОУ"В.Априлов"
6.Калина Жейнова - ОУ"В.Априлов"
7.Хаден Салиев - Частна профилирана гимназия с изучаване на англ.език"Британика"
8.Георги Костадинов - ОУ"Бр.Миладинови"
9.Айшегюл Али Шен - СОУ"Св.св.Кирил и Методий"
10.Александър Топалов - СОУ"Й.Йовков"
11.Михаела Антонова-ОУ"Св.Кл.Охридски"
12.Хаджер Редван - ОУ"Св.Кл.Охридски"
13.Христиана Въжарова - ОУ"Св.Кл.Охридски"
14.Денислав Суслеков - Спортно училище"Ю.Гагарин"
15.Мирослав Милков - Спортно училище"Ю.Гагарин"
16. Антоан Андонов - Спортно училище"Ю.Гагарин"
17.Памела Маврова-ГЧЕ"В.Левски"
18.Полина Иванова- Начално базово училище"М.Лъкатник"
19.Ралица Нанева-ОУ"Г.Бенковски""
20.Нейко Плачков-ОУ"П.Яворов"
21.Иванина Стойнова-СОУ"К.Петканов"
22.Красимир Господинов-СОУ"К.Петканов"

Математика
1.Костадин Гаров - Съюз на математиците в България - секция Бургас
2.Йордан Стоянов - Съюз на математиците в България - секция Бургас
3.Андрей Цочев - Съюз на математиците в България - секция Бургас
4.Веселина Велкова - Съюз на математиците в България - секция Бургас
5. Константин Гаров - Съюз на математиците в България - секция Бургас
6.Еожен Овагемян - Съюз на математиците в България - секция Бургас
7.Галина Кирчева - Съюз на математиците в България - секция Бургас
8.Деница Райкова-Съюз на математиците в България - секция Бургас
9.Росен Рачев-Съюз на математиците в България - секция Бургас
10.Давид Койчев -Съюз на математиците в България - секция Бургас
11.Александър Макелов - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"
12.Тодор Марков- ПМГ"Акад.Н.Обрешков"
13.Цветелина Йовчева-ОУ"Е.Пелин"

За активно участие в училищен проект
1.Яница Маврова-ОУ"П.Р.Славейков"
2.Стоян Стойков - ОУ"П.Р.Славейков"









Зареждане! Моля, изчакайте ...
Коментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
Още новини от Новини от Бургас:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Ноември 2018 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Цистерни от влак се взривиха край Хитрино, има ранени
Рехабилитацията на жп линията Пловдив - Бургас
ТВ и шоу сезон 2018/2019
Първа лига, сезон 2018/2019
Коледно-новогодишни празници 2018/2019
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти
За реклама
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2018 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с <Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: